Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Péče o srst 

Dlouhá srst yorkšíra vyžaduje zvláštní péči. Krátkosrstá plemena jsou bezesporu v tomto ohledu méně náročná. Na druhou stranu budete pyšní, když se srst vašeho psa bude na slunci krásně lesknout. Aby srst yorkširského teriéra nezplsnatěla, musíte ji pravidelně česat a kartáčovat. Po procházce nebo po divokém dovádění v trávě se v srsti mohou vytvořit zacuchaná místa, nebo se do ní zachytit větvičky. Při silně zplsnatělé srsti nezbude nic jiného, než dotyčná místa vystřihnout.

Každodenní česání a kartačování:

Pěšinka: Jelikož chlupy mají splývat po obou stranách těla, naznačte vhodným hřebenem pěšinku od nosu po hřbetě až ke konci ocasu.                                                     

      

 

Culíček: Dlouhé chlupy na hlavě svážeme pejskovi do culíčku, aby mu nepadaly do očí, tím způsobem, že na každé straně protáhneme pěšinku od očního koutku až k uchu, chlupy nad těmito pěšinkami uchopíme do rukou a obtočíme gumičkou a samozřejmě je na každém, čím vzniklý culíček ozdobí.                

 

Dávejte ovšem pozor, aby jste gumičku příliš neutáhli nebo do ní nepřiskřípli kůži na hlavě, jinak by se mohla vytvořit lysina, kterou by pak někdo mohl považovat za vypadané chlupy nebo za projev kožní choroby. 

 

Koupání: Již ve štěněcím věku, tedy od čtvrtého měsíce života – můžete yorkšíra začít koupat každé dva až tři týdny. Jiná psí plemena se mohou zpravidla koupat jen zřídka – především při silném znečištění, ale Yorkšírský teriér má takovou strukturu srsti, která se podobá struktuře lidských vlasů, a proto je třeba odpovídajícím způsobem o jejich srst pečovat.                  

 

 

Používejte jen šampony určené specielně pro yorkšíry, které zakoupíte v chovatelských potřebách.  V žádném případě nepoužívejte šampon, kterým si sami myjete vlasy. Lidská pokožka má jinou hodnotu pH. 

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek